Świetlica Środowiskowa

Świetlica środowiskowa przy Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu działa pod patronatem Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej od 2000 r. (wcześniej znana była jako Ośrodek Pomocy Dydaktycznej). Mieści się w budynku Domu Parafialnego (pierwsze piętro) przy Ul. Marii Skłodowskiej–Curie 5. Wolontariuszami są nauczyciele czynni zawodowo z różnych placówek, emerytowani nauczyciele akademiccy, studenci z Kolegium Nauczycielskiego w Zgierzu, Uniwersytetu Łódzkiego, Kolegium Służb Pracowniczych, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoim zaangażowaniem pomagają oni dzieciom i młodzieży, uczą prawidłowych nawyków uczenia się, organizowania i rozwijania aktywności umysłowej, wspierają rodziców. Placówka zapewnia podopiecznym bardzo dobre warunki lokalowe: posiada salę do nauki, salę komputerową, plastyczną, bibliotekę oraz jadalnię z kuchnią i sanitariaty. Świetlica otwarta jest od poniedziałku do czwartku, w godzinach 15.00 - 18.00.

Wideoteka

Zakończenie półkolonii w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu

Organizatorem półkolonii jest Akcja Katolicka wspólnie z kapłanami z parafii oraz Urzędem Miasta Zgierza. Akcja Katolicka od 17 lat zajmuje się organizacją wypoczynku dla dzieci i młodzieży od początku powstania przy parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu. Co roku składamy projekty na pozyskanie funduszy na prowadzenie świetlicy, w tym roku złożyliśmy dodatkowo projekt do Urzędu Marszałkowskiego i otrzymaliśmy dotacje na projekt „Wozem drabiniastym przez wieś - szlakiem ginących zawodów”. Dzięki dotacji zakończenie półkolonii wyglądało inaczej niż zawsze...

Półkolonie w mieście 2016 

Półkolonie zorganizowano przy wsparciu Urzędu Miasta Zgierza i fundacji Kółka Graniastego, wzięło w nich udział 50 dzieci. Oprócz różnych atrakcji realizowano projekt „Owocowy Raj”. Program obejmował: zajęcia integracyjne, warsztaty, zajęcia edukacyjne z krajoznawstwa i turystyki.

Łzy radości

STVK ''CENTRUM'' ZGIERZ ''Wydarzenia'' - serwis informacyjny - 22.02.2016. Historia zgierskiej rodziny wielodzietnej i wyremontowanych pomieszczeń przy zaangażowaniu Świetlicy Środowiskowej.

Wizyta u Abp. Marka Jędraszewskiego podczas półkolonii

Podczas drugiego turnusu półkolonii w Zgierzu, który trwał od 10 do 21 sierpnia 2015 r., koloniści odwiedzili abp. Marka Jędraszewskiego oraz zwiedzali bazylikę archikatedralną w Łodzi.

Model działań systemowych

Program TVP Łódź o Świetlicy Środowiskowej w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, prowadzonej pod patronatem Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej. Łódź, 4 października 2012 r.

Półkolonie w Zgierzu

Fragment programu TVP Łódź, Katolickiego Tygodnika Informacyjnego, dotyczący wakacyjnej działalności Świetlicy Środowiskowej przy parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, prowadzonej pod patronatem Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej. Łódź, 29 lipca 2012 r.

Ośrodek Pomocy Dydaktycznej

Program TVP Łódź "Depozyt wiary" o początkach Świetlicy Środowiskowej przy parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, prowadzonej pod patronatem Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej, początkowo zwanej Ośrodkiem Pomocy Dydaktycznej. Łódź, 2009

Kolonie 2009 - Istebna

Kolonie dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez Akcję Katolicką Archidiecezji Łódzkiej i parafię Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu w 2009 r. w Istebnej, w historycznych granicach regionu Śląska Cieszyńskiego.

Skip to content