Spotkanie Wigilijne w Świetlicy

W czwartek 17 grudnia 2015 roku przyjaciele, podopieczni i opiekunowie świetlicy środowiskowej spotkali się na wieczerzy wigilijnej, by cieszyć się radością ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie Wigilijne odbyło się dzięki zaangażowaniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Zgierzu, Urzędu Miasta oraz  Fundacji „Kółko Graniaste”.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od występu, przygotowanego przez podopiecznych świetlicy, który przybliżył nam tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie nawzajem życzenia. Również ważnym elementem uroczystości, najbardziej wyczekiwanym przez dzieci, były chwile wręczania prezentów, które na twarzach podopiecznych wywołały radość. W tym roku, dzięki wielkiemu sercu Fundacji „Kółko Graniaste”, nasi wszyscy podopieczni zostali obdarowani pięknymi i szczodrymi prezentami. Fundację reprezentowały Panie Anna Bierzyńska i Anna Muczyń.

Na dzieci czekał również pięknie przygotowany stół wigilijny na którym znalazło się wiele tradycyjnych potraw  – barszcz, smażone ryby i sałatki, a także wiele słodkości. Wspólnie spędzone chwile upływały w miłej atmosferze, a w powietrzu unosił się duch świąt Bożego Narodzenia. Czas Wigilii minął radośnie. Teraz czekają nas Wigilie w naszych domach wśród najbliższej rodziny.

Życzymy wszystkim zdrowych, pełnych miłości i szczęścia Świąt Bożego Narodzenia.

Agnieszka Gajek

Skip to content