Ferie zimowe w Zgierzu

16-20/01/2017

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wspólnie z Ks. proboszczem od kilku lat organizują czas wolny w okresie ferii zimowych dla dzieci. Dzieci miały możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego połączonego z edukacją, które dostarczyły im niezapomnianych wrażeń.

W  tym czasie dzieci miały zorganizowane różne atrakcje wyjazd do Łodzi i zwiedzanie: dworca Fabrycznego, Palmiarni, wizyta w Kościele Baptystów, Schronisku Młodzieżowy. Naukę jazdy na łyżwach na lodowisku w Zgierzu, zajęcia sportowe na terenie świetlicy, rożne zabawy oraz warsztaty plastyczne. Wybraliśmy się też do Świnic Warckich, Głogowca miejsca gdzie urodziła się Św. Faustyna Kowalska. Historię Faustyny opowiedziała nam siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zgromadzenie Sióstr MB Miłosierdzia uznało błogosławioną Siostrę Faustynę za swoją duchową współzałożycielkę. Obecnie Zgromadzenie pełni swoją misję głosząc miłosierdzie słowem i świadectwem życia, wypraszając miłosierdzie Boże dla całego świata, czyniąc miłosierdzie wobec dziewcząt potrzebujących moralnej odnowy, samotnych matek, osób niepełnosprawnych i chorych.

Dalej udaliśmy się do Tumu do Kolegiaty – nosząca wezwanie NMP i św. Aleksego, masywna kamienna, trójnawowa świątynia z granitu i piaskowca, skryta za niewysokim murkiem.

Kolegiata powstała w połowie XII w., co czyni ją jedną z najstarszych, zachowanych świątyń na terenie Polski.

Nie mogło też zabraknąć hasania na śniegu w Górze Świętej Małgorzaty.

Dziękuję osobom które swoim świadectwem świadczą o miłości do bliźniego i życiu  wartościami  chrześcijańskimi: Alinie Laszczak, Hani Wójciak, Marii Rogali ,Urszuli Kucharskie, Katarzynie Wieczorek, Marii Olszewskiej dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu-Witoldowi Królewiakowi oraz jego pracownikom  Dziękuję rodzicom którzy wspierali i pomagali w organizacji czasu wolnego. Kazimierzowi Walczakowi który swoja pomocą służył jako przewodnik. Prezydentowi miasta Zgierza Przemysławowi Staniszewskiemu za możliwość skorzystania przez dzieci z różnych aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz wsparcie materialne. Przy wsparciu Pani   Doroty Milczarek  dzieci stawiały pierwsze kroki na łyżwach. Nad całością czuwała Marianna Strugińska-Felczyńska.

Skip to content