Dzielnicowy bliżej nas

Miłą niespodzianką dla uczestników Świetlicy przy parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu była wizyta Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Po raz pierwszy uczestnicy mogli poznać Dzielnicowych z miasta Zgierza, zadać im pytania dotyczące cyberprzemocy w internecie. Wizyta Dzielnicowych z własnej inicjatywy na spotkanie z uczestnikami Świetlicy, wpłynęła pozytywnie na wizerunek Policji wśród dzieci, łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w prelekcji, konkursie i rozmowach z Dzielnicowymi.

Tematem prelekcji był temat ,,Szukam pomocy będąc ofiarą cyberprzemocy”. Dzieci bardzo chętnie słuchały, co robić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy? Jak korzystać z Internetu i telefonu, żeby nie krzywdzić innych? Co robić będąc świadkiem cyberprzemocy?

Dzielnicowi podkreśli jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo w sieci, a przede wszystkim wskazali gdzie można szukać pomocy w kryzysowej sytuacji, gdzie się zgłaszać, kogo informować w celu uzyskania wsparcia i zbudowania poczucia bezpieczeństwa. Uczulali uczestników, aby nie przesyłać dalej krzywdzących materiałów dotyczących znajomych, które otrzymują w sieci. Starać się zawsze pomagać kolegom i koleżankom, informować o krzywdzie kolegi rodziców, nauczycieli. Uświadamiali, że każde dziecko ma prawo do życia w środowisku wolnym od cyberprzemocy, do szacunku i godnego traktowania.

Po wysłuchaniu prelekcji dzieci uczestniczyły w konkursie ,,Moja wizja dotycząca bezpieczeństwa w sieci”. Uzyskane informacje podczas prelekcji miały wykorzystać w konkursie. Dzieci bardzo chętnie zabrały się do przedstawiania swojej wizji jak uchronić kolegę, koleżankę przed niebezpieczeństwem w sieci. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominek za aktywny udział w prelekcji, w konkursie. Zwycięzcy konkursu otrzymali dodatkowe nagrody.

Dzieci podziękowały pracownikom Policji brawami i zaprosili, aby odwiedzali nas częściej.

Inicjatorem spotkania był asp. sztab. Jarosław Dębowski z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu.

Skip to content