WAKACJE Z BOGIEM

Ksiądz Proboszcz parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu wspólnie z Akcją Katolicką Archidiecezji Łódzkiej przygotowali wypoczynek letni w formie półkolonii dla najmłodszych parafian i mieszkańców Zgierza. Chętnych nie brakowało, a podczas wspólnie spędzanego czasu dla dzieci zaplanowano wiele ciekawych atrakcji. W pierwszym dniu półkolonii, Ks. Proboszcz A. Blewiński zaprosił dzieci do zwiedzania kościoła Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, w trakcie którego usłyszały historie kościoła i parafii, a także zwiedziły chór, zakrystię i miały możliwość być w prezbiterium. W trakcie wypoczynku dla dzieci zostały przygotowane liczne wycieczki, m.in. do Świnic Warskich – do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Tutaj, Siostra Timotea przybliżyła małym podróżnikom postać Św. Faustyny oraz wybrała się z nami do Głogowca  miejsca urodzin św. Faustyny. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o Faustynie i wartościach jakimi kierowała się w swoim życiu apostołka Miłosierdzia Bożego. Koloniści wybrali się również do Sanktuarium  Św. Antoniego  z Padwy  w Łodzi, gdzie spotkali się z ojcem Jakubem Kamińskim. Ojciec Jakub przybliżył dzieciom historię Sanktuarium, postać Świętego Antoniego z Padwy oraz bł. Rafała Chylińskiego, a także zaprosił do wspólnego radosnego śpiewania. Był to też czas poznawania otaczającej nas przyrody, tj. Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Przewodnikiem w odkrywaniu przyrody i uroków parku przez kolonistów był pan Adam Świć – pracownik Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W wędrówkach po parku dotarliśmy do miejscach upamiętniających zastrzelonych mieszkańców Łodzi, a także pierwszej drewnianej kaplicy pod wezwaniem św. Antoniego w Łagiewnikach, zbudowanej w roku 1676.

W swoich podróżach koloniści udali się również do gospodarstwa Agroturystycznego w Besiekierach, gdzie dowiedziały się o dawnych sposobach wypieku chleba, a także posmakowali podpłomyków przygotowanych przez samych siebie, co sprawiło dzieciom dużo radości. Kolejnym miejscem, gdzie wybrali się mali podróżnicy to Sady Klemensa, a tu już dzieci lepiły z gliny domki dla pszczół, odkrywali zakamarki labiryntów, a także smakowali słodkich jabłek. W trakcie wspólnego wypoczynku, nie mogło zbraknąć kąpieli w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym „Malinka” w Zgierzu, zajęć kulinarnych w świetlicy pod okiem pana Marka Wietrzyka, a także zajęć plastycznych prowadzonych przez panią Alinę Filipczak, w trakcie których dzieci malowały obraz Jezusa Miłosiernego jaki widziały w Świnicach Warskich, kwiaty dla rodziców, dziadków oraz Ks. Proboszcza.

Wsparcie w organizacji półkolonii i aktywnego wypoczynek dla dzieci, ze strony wolontariuszy i członków Akcji Katolickiej, to nie oceniona pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci. Słowa wdzięczności za ich codzienna pracę, życzliwość i troskę o kolonistów kierujemy w stronę pani Marii Rogali, Grażyny Cicherskiej, Hanny Florczak,  Elicji Olczyk, Aliny Leszczak, Joanny Pietrzak, Aliny Filipczak,  pana Sławomira Bartczaka, Marka Wietrzyka  i Marka Szlawskiego a także w stronę Władz Miasta Zgierza za wsparcie naszych wojaży. Ze strony Akcji Katolickiej organizatorem była prezes Marianna Strugińska-Felczyńska.

Marianna

Skip to content