W gościnie u Królowej Polski

Akcja Katolicka Archidiecezji Łódzkiej uczestniczyła 19.06.2021 roku w XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasna Górę. Tegoroczna Pielgrzymka była pod hasłem „Z Maryja w obronie wiary” w duchu dziękczynienia i z prośbą o umocnienie wiary dla świeckich i kapłanów

Mimo upałów i długiego okresu pandemii członkowie Akcji Katolickiej wybrali się aby spotkać się Królową Polski, nasza Matką. Swoja postawą członkowie Akcji Katolickiej dali wyraz wierności Bogu i Matce Bożej. Pielgrzymka rozpoczęła się złożeniem kwiatów na dziedzińcu przed Kaplicą Matki Bożej pod tablicą poświęconą Słudze Bożemu Kardynałowi Augustowi Hlondowi, Prymasowi Tysiąclecia Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, Św. Janowi Pawłowi II. Następnie udaliśmy się do kaplicy na Mszę świętą i apel Maryjny któremu przewodniczył Ks. bp Mirosław Milecki Asystent Krajowy Akcji Katolickiej. Odbyło się też całonocne czuwanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej. Natomiast w sobotę uczestniczyliśmy w konferencji którą wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk w drodze krzyżowej i Mszy Świętej na błoniach. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Andrzej Siemieniewski, dokonano Aktu poświęcenia Akcji Katolickiej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Asystent Krajowy Akcji Katolickiej bp Mirosław Milecki przypomniał – „Nie ma Kościoła bez ludzi świeckich, ale nie ma też Kościoła bez kapłanów. Dodał, że są to dwa skrzydła tej samej rzeczywistości. Sposób obrony wiary dziś jest ten sam co dwa tysiące lat temu. – Po prostu chrześcijańskie życie i świadectwo życia a to paradoksalnie rzecz bardzo trudna, do tego dochodzi troska o wspólnotę Kościoła i właściwe przekazywanie wiary”.

W drodze powrotnej udaliśmy się do jednego z 10 najstarszych kościołów w Polsce Sanktuarium Matki Bożej Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników. W latach 1434 -1449 proboszczem parafii był Ks. Kan. Jan Długosz największy europejski historyk średniowiecza.

Dziękuje wszystkim prezesom Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej którzy zaangażowali się w organizację pielgrzymki na Jasna Górę uczestnikom Pielgrzymki oraz Siostrze zakonnej Annie Andraka ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Łodzi za wspólną modlitwę w czasie pielgrzymki.

Marianna Strugińska-Felczyńska

Zdjęcia: Maria Niedziela

Skip to content