WIELKA NOWENNA ZA OJCZYZNĘ DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

W dniach 22-30 listopada 2021 roku za wstawiennictwem Maryi Królowej Polski oraz św. Andrzeja Boboli wierni będą prosić Boga o ochronę naszej Ojczyzny. Organizatorami Wielkiej Nowenny za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli są Wojownicy Maryi  oraz ich opiekun duchowy – ks. Dominik Chmielewski SDB.

Duchowny zwrócił uwagę, że w obliczu eskalacji konfliktu na granicy polsko-białoruskiej Polsce pogrzebana jest szczególna Boża ochrona.

– Widzimy, co dzieje się na wschodniej granicy Polski. Widzimy wszyscy, jak bardzo potrzebna jest Polsce szczególna modlitwa, szczególny szturm do nieba przez wstawiennictwo Królowej Polski i świętego Andrzeja Boboli. Proszę, abyście razem z nami – Wojownikami Maryi – na całym świecie, gdziekolwiek są nasze wspólnoty, Polacy, ludzie dobrej woli, którym zależy na tym, aby prosić u Boga o szczególną ochronę naszej ojczyzny, rozpoczęli potężną nowennę do świętego Andrzeja Boboli – zachęcił ks. Dominik Chmielewski SDB.

Od 22 do 30 listopada każdego dnia będzie odmawiana Litania do św. Andrzeja Boboli w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla Polski.

– Wystarczy każdego dnia odmówić Litanie do św. Andrzeja Boboli, którą kończymy zawierzeniem Polski modlitwą „Pod Twoją obronę…”. Pięknie byłoby, gdyby udało nam się przyjąć Komunię Świętą podczas Eucharystii w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej ojczyzny. To jest wielkim pragnieniem mojego serca, wielkim pragnieniem serc Wojowników Maryi, abyśmy wszyscy razem chwycili za różaniec i klęknęli do modlitwy, do wołania do Boga o to, aby zmiłował się nad naszym narodem i posłał aniołów, archaniołów i wszystkich świętych, aby chronili naszą ojczyznę i polskie granice – akcentował duchowny.

Na zakończenie Wielkiej Nowenny za Ojczyznę do św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium w Strachocinie o godzinie 17.00 odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, na którą już teraz zaprasza proboszcz parafii ks. Józef Niżnik.

– Wspólnoty Wojowników Maryi podejmują wielki szturm do nieba, aby chronić naszą ojczyznę, aby modlić się za tych, którzy potrzebują naszej pomocy duchowej i materialnej, wsparcia dla tych, którzy są na granicy. Wojownicy Maryi modlą się także za uchodźców i emigrantów, za wszystkich ludzi, którzy potrzebują teraz Bożego pokoju i Bożej interwencji – mówił ks. Dominik Chmielewski SDB.

Źródło: radiomaryja.pl

Skip to content