Ostatnie pożegnanie śp. Marii Niedzieli

22 stycznia 2022 roku pożegnaliśmy naszą serdeczną koleżankę śp. Marię Niedzielę. Msza święta pogrzebowa odbyła się w jej rodzinnej parafii w Mileszkach, celebrował ks. biskup Marek Marczak wraz z innymi kapłanami. W homilii kapłan wspomniał o jej zaangażowaniu na rzecz misji kościoła.

Śp. Maria Niedziela była człowiekiem ogromnej dobroci i o wielkim sercu dla ludzi. Nigdy nie odmówiła pomocy, nigdy nie zabrakło jej czasu dla drugiej osoby. To dzięki jej zaangażowaniu Akcja Katolicka Archidiecezji Łódzkiej ma dokumentacje z wielu uroczystości, pielgrzymek, imprez.

Działalność śp. Marii Niedzieli zrelacjonowała Anna Skopińska – była Redaktor Tygodnika Niedziela Łódzka, obecnie Rzecznik Prasowy w Kuratorium. Wspomniała o wspólnych wyjazdach, aby udokumentować przebieg różnych uroczystości, o konfiturach robionych z działki śp. Marii Niedzieli dla bezdomnych i wielu innych jej inicjatywach na rzecz drugiego człowieka. To osoba, która potrafiła żyć pełnią życia i każdego zarazić radością.

Do ostatniej chwili starała się zachować pogodę ducha, pocieszając nas i podtrzymując na duchu. Tak wiele miała planów wspólnego działania.

Choć pożegnaliśmy się na ziemi, to wierzymy, że spotkamy się w Domu Pana.

Marianna Strugińska

Skip to content