Życzenia bożonarodzeniowe dla seniorów

„Nie ulegajmy pokusie braku zainteresowania innymi”, Papież Franciszek

Członkowie Akcji Katolickiej wzorem lat ubiegłych przygotowali i w tym roku życzenia świąteczne dla pacjentów z „Care” – Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Zgierzu. W Placówce posługę kapłańską czyni jeden z kapłanów z parafii Matki Boskiej Dobrej Rady – ks. Marek Sasiak. W poprzednich latach, przed świętami Bożego Narodzenia, wspólnie z kapłanem odwiedzaliśmy pacjentów przebywających w Placówce, składając im życzenia i skromy upominek. W tym roku, w związku z panującą pandemiom COVID-19 i z troski o zdrowie mieszkańców „Care” nie mogliśmy ich osobiście odwiedzić, a przekazane przez nas kartki z życzeniami świątecznymi zostały poddane obowiązkowo ozonowaniu.

Rok 2020 upłynął w cieniu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, której konsekwencją są doświadczane przez społeczeństwo trudności i cierpienie. Wydarzenia z minionego roku uczą nas, jak ważna jest troska o siebie nawzajem. Z tą myślą przewodnią podejmowanego działania, Członkowie Akcji Katolickiej przygotowali i przekazali do Placówki 230 kartek świątecznych i skromny upominek pamiętając o opłatku oraz upieczonym i udekorowanym pierniku. Życzenia dla pacjentów, przekazane w Bożonarodzeniowych kartkach, złożył Ks. Proboszcz Andrzej Blewiński, kapłani z Parafii pw. Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu, tj. Ks. Marek Sasiak, Ks. Jacek Pływacza i rezydent Ks. prałat Stanisław Kaniewski, a także Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski.

W latach ubiegłych podczas składania życzeń mogliśmy doświadczyć jak ważna jest pamięć o ludziach chorych, cierpiących i ile radości dostarcza ludziom terminalnie chorym podarowanie kartki z życzeniami świątecznymi, udekorowanego piernika, a także podzielenie się opłatkiem. Wizyta kapłana wśród ludzi chorych to możliwość rozmowy duszpasterskiej, a także sposobność skorzystania ze skarbów jakimi dysponuje Kościół – z sakramentu pokuty i Eucharystii. Dla wielu chorych jest to jedyna pociecha w życiu przepełnionym bólem, cierpieniem i często odrzuceniem przez najbliższych członków rodziny. Niech w naszej pamięci pozostaną słowa Papieża Franciszka na 2021 rok „Nie ulegajmy pokusie braku zainteresowania innymi, zwłaszcza najsłabszymi, nie przyzwyczajajmy się do odwracania wzroku, ale codziennie, konkretnie angażujmy się w tworzenie jednej wspólnoty, składającej się z braci, którzy się akceptują, troszcząc się o siebie nawzajem”.

Marianna Strugińska-Felczyńska

Skip to content