26. OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA AKCJI KATOLICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

„Z zawierzeniem bł. Prymasa idziemy do Maryi”.

15 lipca 2022 r. Członkowie i Sympatycy Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Wspólnie z nami uczestniczył ks. Andrzej Blewiński Asystent Kościelny Akcji Katolickiej przy parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

Naszą pielgrzymkę zaczęliśmy od Częstochowskiej Archikatedry Świętej Rodziny, gdzie wyróżniono szczególnie zasłużonych członków Akcji Katolickiej oraz osoby, które w wyjątkowy sposób wspierają Akcję Katolicką. Gratulujemy wyróżnienia koleżankom i kolegom. Następnie Alejami Najświętszej Maryi Panny z różańcem w ręku orkiestra poprowadziła nas pod szczyt Jasnej Góry do Królowej Polski.

Na Jasnogórskim Szczycie o godz. 12.00 miała miejsce Msza św., Eucharystii przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. W swojej homilii metropolita częstochowski podkreślił, że podobnie jak Prymas Tysiąclecia członkowie Akcji Katolickiej powinni się wzajemnie umacniać oraz „wypraszać potrzebne siły tak, jak Maryja w Wieczerniku z Apostołami, po to, żeby odnawiać swoją miłość do Chrystusa”. „Akcja Katolicka to nie tylko akcyjność, ale też stałe formacyjne zadanie modlitwy i zawierzenia”, stwierdził arcybiskup Depo. Jednocześnie przypomniał członkom Akcji Katolickiej, że to właśnie Prymas Wyszyński, pośród różnorodnych bolesnych doświadczeń zwracał uwagę na pilną potrzebę wplecenia wartości chrześcijańskich w życie społeczne Polaków.

Na zakończenie Eucharystii, prezes KIAK Urszula Furtak, wraz z wiceprezesami zarządu, odczytała akt zawierzenia Akcji Katolickiej Matce Bożej. Tuż po zakończeniu Eucharystii liczne grupy pielgrzymów Akcji Katolickiej z Polski, spędziły czas na Jasnej Górze na osobistej i wspólnotowej modlitwie.

W drodze powrotnej udaliśmy się do miejscowości Gidle do kościoła pw. NMP Bolesnej. W ołtarzu głównym pochodzącym z 2 poł. XVIII w. znajduje się stiukowa polichromowana rzeźba Piety pod krzyżem w otoczeniu postaci świętych. Ks. proboszcz zapoznał nas z historią powstania kościoła wspólna modlitwa i powrót do domu.

Wróciliśmy ubogaceni duchowo i zadowolenie ze spotkania z Naszą Matką Królową Polski.

Marianna Strugińska-Felczyńska
prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej

Skip to content