Aborcja eugeniczna niezgodna z Konstytucją!

Trybunał Konstytucyjny po wysłuchaniu przedstawicieli wnioskodawców, Sejmu oraz Prokuratora Generalnego, orzekł, że powoływanie się na przesłankę eugeniczną, w kwestii dokonania aborcji, jest niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja zapadła większością głosów.

Akcja Katolicka w Polsce odpowiadając na apel, który do wiernych Kościoła katolickiego wystosował przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny, bp Wiesław Śmigiel, uczestniczyła w „Nowennie za życie” i za przyczyną św. Jana Pawła II modliła się od 13 do 21 października „o poszanowanie życia wszystkich obywateli w naszej Ojczyźnie”.

W związku z tym, nasze stowarzyszenie z nadzieją przyjęło orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zakazujące aborcji eugenicznej, ogłoszone w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który przypominał nam, że: „Miarą cywilizacji – miarą uniwersalną, ponadczasową, obejmującą wszystkie kultury – jest jej stosunek do życia”.

Gratulując Czcigodnym Sędziom Trybunału Konstytucyjnego decyzji, cieszymy się z faktu, że treść orzeczenia wpisuje się również w obchody celebrowanego w dniu dzisiejszym w Polsce Dnia Praw Rodziny.

Rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, dr Artur Dąbrowski

Skip to content