Uroczystość Św. Jana Pawła II, patrona Akcji Katolickiej w Polsce

Kościół katolicki obchodzi 22 października wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II. To dzień świętego Patrona Akcji Katolickiej w Polsce. Mija trzecia rocznica, kiedy to dokonano uroczystego ogłoszenia i aktu oddania, przez Radę Krajową Akcji Katolickiej i licznie zgromadzonych na uroczystości Świętemu Papieżowi.

Święty Papież Jan Paweł Wielki i cały pontyfikat to czas wielkiego otwarcia na Chrystusa, prawdę i godność człowieka. To również czas, kiedy wezwał nas świeckich do apostolskiej misji Kościoła. Dziś jesteśmy, by dać świadectwo. Nieustannie czerpiąc z jego nauczania staramy się by iść wskazaną drogą. By w pielgrzymce przez życie zapraszać na nią innych.

Karol Wojtyła wraz z objęciem Stolicy Piotrowej ukazał wiarę polskiego Kościoła całemu światu. Dziś Kościół w Polsce stanowi nadal wielką siłę narodową, którą promieniuje na inne kraje. Świadczą o tym liczne ataki na wiarę, naszych kapłanów i święte wizerunki. Św. Jan Paweł II nadal sprawia, że mamy tę siłę i moc do upominania się o święte wartości zachowania nienaruszalności sakramentów, rodziny i prawa do życia.

Dziś oczekujemy na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który ma orzec, czy zapisy o dopuszczalności aborcji z powodu tzw. przesłanki eugenicznej są zgodne bądź nie, z konstytucją. Ufamy, że sędziom nie zabraknie odwagi by zwyciężyła prawda.

Urszula Furtak
Prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Skip to content