Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki

„Bóg niczego w spotkaniu z nami nie zatrzymuje dla siebie. Wszystko co ma i wszystko kim jest, jest dla nas”- mówił w swojej homilii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki przewodniczył Mszy Św. w Uroczystość św. Stanisława Kostki, 18 września 2020 r. Eucharystia była sprawowana w Archikatedrze Łódzkiej. Na początku Mszy Św. proboszcz parafii archikatedralnej ks. Ireneusz Kulesza przywitał wiernych i podkreślił liczny udział dzieci, których patronem jest św. Stanisław.

Ksiądz Arcybiskup w swojej homilii zaznaczył, że „Bóg niczego w spotkaniu z nami nie zatrzymuje dla siebie. Wszystko co ma i wszystko kim jest, jest dla nas. Niczego z ojcostwa Boga nie rozumnie człowiek, który widzi Boga jako takiego Pana, który ciągle wymaga, karze, rozkazuje, sądzi. Z ojcostwa Boga nie rozumie nic człowiek, dla którego wiara jest zbiorem samych wymagań.”

Dalej Metropolita Łódzki zwrócił uwagę na to, że nie oznacza to, że Bóg niczego od nas nie wymaga. „Jednak kto poznał Boga jak Ojca to wie, że nawet te wymagania są od niego darem. Jak widzimy w Bogu Ojca to nawet przykazania są czymś, co przyjmujemy z wdzięcznością w poczuciu obdarowania”- dodał Abp Ryś.

Św. Stanisław Kostka jest patronem Polski, a także ministrantów, dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zapoznania się z żywotem św. Stanisław Kostki, pod którego wezwaniem jest Archikatedra Łódzka. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Źródło: www.archidiecezja.lodz.pl

Skip to content