Archidiecezjalne Święto Eucharystii

W niedzielę, 14 czerwca 2015 r., już po raz 28, z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej do Archikatedry Łódzkiej, wyruszyła procesja Eucharystyczna z Najświętszym Sakramentem. W tej uroczystej procesji obok biskupów naszego Kościoła, gości, kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych podążały delegacje dekanatów archidiecezji z chorągwiami i asystami  oraz liczna rzesza wiernych. W procesji uczestniczyły także delegacje Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej. Uroczystej Mszy św., na placu Katedralnym, przewodniczył arcybiskup Józef Kupas z Wrocławia.

Łódzka Caritas zorganizowała piknik pod hasłem „Caritas dla rodziny”.

Archidiecezjalne Święto Eucharystii ustanowił II Diecezjalny Kongres Eucharystyczny, który miał miejsce w roku 1988 we Wrocławiu, na pamiątkę duszpasterskiej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi w dniu 13 czerwca 1987 roku, a obchodzone jest zawsze w drugą niedzielę czerwca.

Procesja Eucharystyczna jest wyrażeniem hołdu Chrystusowi obecnemu w Eucharystii i publicznie dawanym świadectwem naszej wiary. Idziemy w tym dniu za Chrystusem ulicami Łodzi niosąc ze sobą nasze życie, naszą pracę, naszą wiarę i ogromną miłość do Papieża Polaka, który wskazywał nam drogę do Chrystusa, jednoczył nas i umacniał w wierze przez prawie 27 lat. W procesji niesiona jest monstrancja, którą Jan Paweł II podarował Kościołowi łódzkiemu podczas pamiętnej wizyty w Łodzi w roku 1987.

Skip to content