W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE

W czasie wakacji Akcja Katolicka Archidiecezji Łódzkiej włącza się w ogólnopolską kampanię popieraną również przez KAI, Gościa Niedzielnego i Niedzielę pod hasłem W progi Boże w godnym ubiorze. Dopominamy  się o godny strój w Kościele.

W tym celu Krajowy Instytut Akcji Katolickiej przygotował specjalny plakat. „Pragniemy  uświadomić, że często ubiór, w jakim udajemy się do kościoła  nie jest godny tego miejsca. W każdą niedzielę, szczególnie latem, możemy zobaczyć w naszych świątyniach ludzi, którzy z racji swego ubioru bardziej pasują na plażę lub do nocnego klubu.

Strój oddaje przecież nasz stosunek do miejsca i rangi wydarzenia. Inaczej ubierzemy się na spotkanie towarzyskie, a inaczej na oficjalną uroczystość w gronie ludzi, którzy oczekują od nas szacunku. Niestety, dziś coraz trudniej o wyczucie, co jest stosowne na konkretną okazję. Często nie wynika to ze złej woli, ale z pewnej niewiedzy, co wypada, a co nie. Widzimy przecież  pracowników znanych firm na co dzień ubranych w garniturach i kostiumach. To z szacunku dla klienta i dbałości o wizerunek firmy. A co z szacunkiem dla Boga? .” – zaapelowała o zrozumienie i zastanowienie się nad tym problemem Prezes KIAK Halina Szydełko.

Maria Mazurkiewicz

Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Łódzkiej

Skip to content