MARY WAGNER SKAZANA

Mary Wagner skazana! Domagamy się reakcji MSZ na skandaliczny wyrok.

W sądzie w Toronto odbyła się ostatnia już rozprawa przeciw obrończyni życia. Zapadł wyrok: 10 miesięcy więzienia.

Proliferka została uznana winną naruszenia warunków okresu próbnego i przeszkadzania w działaniu kliniki aborcyjnej. Sędzia Mavin Wong przychyliła się do żądań prokuratora, skazując Mary na 10 miesięcy więzienia. Aktywistka spędziła już w areszcie 134 dni i ten czas został jej zaliczony na poczet kary. Musi więc jeszcze spędzić w więzieniu 4 miesiące.

Podczas rozprawy Mary Wagner zachowała milczenie. Był to jej protest i akt solidarności z ofiarami aborcji. Sędzia, wydając wyrok, stwierdziła, że Mary Wagner narzucała swoje przekonania religijne innym, przyczyniała się do rozszerzania krzywdy emocjonalnej i psychologicznej kobiet w klinice aborcyjnej oraz nie jest zainteresowana przestrzeganiem prawa. Wynika to zapewne – zdaniem sądu – z silnego zaangażowania w ruch pro life, co skłania ją do ciągłego popełniania tych samych przewinień.

Mary Wagner pierwszy raz została aresztowana w 2000 roku w Vancouver. Potem trafiała do aresztu jeszcze sześć razy. Kiedy proliferka była wprowadzana na salę sądową, 16 jej przyjaciół – obrońców życia – protestowało, trzymając w dłoniach białe róże, które miały symbolizować niewinność dzieci zabitych w czasie aborcji.

Zachęcamy do podpisania petycji, w której wzywamy ministra Grzegorza Schetynę do reakcji na skandaliczny wyrok sądu w sprawie Mary Wagner.

Fundacja Pro · prawo do życia · 15.05.2015   

Akcja Katolicka Archidiecezji Łódzkiej  popiera to stanowisko i zachęca innych do ustosunkowania się i dołączenia do podpisania petycji.

http://www.citizengo.org/pl/mary-wagner-skazana-podpisz-list-do-msz

Skip to content