1 czerwca: XXVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000

1 czerwca, na Polach Lednickich, odbędzie się XXVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000 pod hasłem „Wracaj do domu”. Wydarzenie zostało objęte przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdę SAC patronatem honorowym KEP.

LEDNICA 2000 to inicjatywa ewangelizacyjna zapoczątkowana w 1997 roku przez o. Jana Górę OP. Zainspirowany nauczaniem św. Jana Pawła II zaczął gromadzić młodych ludzi wokół symbolicznej Bramy Ryby odwołującej się do początków chrześcijaństwa.

Co roku, w pierwszą sobotę czerwca, Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000 na Polach Lednickich gromadzi dziesiątki tysięcy uczestników. Wielu z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie.

Osoba i nauczanie św. Jana Pawła II, duchowego twórcy Lednicy 2000, budowanie osobistej relacji z Chrystusem oraz odkrywanie wiary na nowo poprzez czerpanie ze skarbca tradycji i historii Kościoła to filary tożsamości Lednicy.

Duszpasterzami Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Lednica 2000 są s. Łucja Rado OP oraz o. Tomasz Nowak OP.

Plakat tegorocznego spotkania

Plakat tegorocznego spotkania, w zielono-niebieskiej kolorystyce, nawiązuje do Pól Lednickich i Jeziora Lednickiego, symbolizując miejsce chrztu Polski a także początku powstania spotkań dla młodzieży. Umiejscowiony na plakacie dom nawiązuje do hasła tegorocznego spotkania „Wracaj do domu”. Przypomina on strzałę kierującą do góry – do Domu Ojca, który czeka na każdego człowieka, tego zagubionego, ale także tego szczęśliwego, spełnionego. Dom, w którym jest miejsce dla każdego! Twórcy plakatu chcieli pokazać troskę o Kościół, a także o kreatywny, dobry i duchowy czas wakacji dla młodego pokolenia.

W tym roku konferencje podczas spotkania Lednica 2000 wygłoszą m.in. Marcin i Monika Gomułkowie, o. Tomasz Maniura i Monika Hoffman-Piszora oraz o. Tomasz Nowak OP i Grzegorz Czerwicki.

Warsztaty dla młodych poprowadzą:

Daniel Wojda – Pogłębianie i duchowość
Tomasz Samołyk – Dawać Świadectwo
Marcin Zieliński – Ewangelizacja
Br Michał Stec i ekipa – Rozeznawanie i wybory
Wspólnota Effatha – Jak dobrze korzystać z Internetu i telefonów
Łukasz Miśko i bracia Dominikanie – Warsztat liturgiczny
Siostry Dominikanki – Rękodzieło różańce
Jagoda Kwiecińska – Kreatywne czytanie Słowa Bożego
o. Cordian Szwarc i ekipa Caritas – Strefa Pomocowa
Kamila Dziewulska – Praca z ciałem
Justyna Bohdan – Jesteśmy piękni…

Program spotkania

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie: spotkanielednica2000.pl

Materiały prasowe organizatora / BP KEP

fot. Materiały prasowe organizatora


Zobacz też
Bp Suchodolski: Chcemy pokazać młodym Kościół jako dom

 

źródło: 1 czerwca: XXVIII Spotkanie Młodych Lednica 2000 | Konferencja Episkopatu Polski
Skip to content