Dzień Dobra w Archidiecezji Łódzkiej #obDARowani

„DZIEŃ DOBRA” to huczne i radosne świętowanie BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Tegoroczny Dzień Dobra odbędzie się 13 kwietnia 2024. Hasłem przewodnim Dnia Dobra jest słowo obDARowani
To także święto #WOLONTARIUSZY CARITAS. W tym dniu wszyscy razem cieszymy się, że każdego dnia dobra jest więcej!
 
W CAŁEJ POLSCE wolontariusze Caritas zorganizują pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji. Pokażmy, że dobra jest więcej! Jesteśmy naprawdę #obDARowowani! Chcemy wspólnie świętować pełni wdzięczności za siebie nawzajem. Dzień Dobra to wyrażenie wdzięczności Bogu i ludziom!
 
Zaprosiliśmy SKC oraz PZC do organizacji działań, w czasie których będzie czas na ukazanie tego jak jesteśmy obdarowani, co potrafimy, jakie mamy umiejętności, czym możemy się dzielić. Będzie to czas na podziękowanie za wszelkie dobro, które otrzymujemy, na spotkanie człowieka z człowiekiem, młodszego pokolenia ze starszym pokoleniem, a może czas na spotkanie z samym sobą czy spotkanie z Bogiem?. Hasło zachęca również do tworzenia takich działań, podczas których obdarujemy siebie nawzajem nie tylko rzeczą materialną, ale dobrym słowem uśmiechem, gestem.
 

Dzień Dobra 2024 w Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się w następujących miejscach:

 • Będków – SKC w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
Dzień Dobra zorganizowany w Szkole będzie przy współpracy ze szkolnym pedagogiem oraz ze szkolną świetlicą. Odbędzie się ogólnoszkolna impreza w stylu mam talent pod hasłem obDARowani; Wolontariusze przygotują słodki poczęstunek dla całej społeczności szkolnej z okazji 15-lecia powołania SKC, które zostało oficjalnie powołane w dniu 02.03.2009r.
 
 • Dobroń – SKC w Szkole Podstawowej
Dzień Dobra zorganizowany w Szkole obchodzony będzie w maju. W ramach realizacji tych uroczystości przeprowadzona zostanie zbiórka „fantów”, które wolontariusze będą sprzedawać na „Targach Rozmaitości” podczas meczy w piłkę siatkową: uczniowie kontra nauczyciele, nauczyciele kontra rodzice i rodzice kontra uczniowie (kilka drużyn w zależności od zgłoszeń). Pozyskane, podczas tego spotkania, fundusze wolontariusze wraz z Dyrekcją Szkoły przekażą na rzecz chłopca, który wymaga zabiegu operacyjnego poza granicami naszego kraju.
 
 • Gałków – PZC przy Parafii św. Trójcy
Dzień Dobra zorganizowany na terenie parafii odbędzie się w maju. W organizację spotkania włączą się wolontariusze PZC, grupy parafialne oraz Koło Gospodyń wiejskich. Zorganizowany zostanie festyn rodzinny, podczas którego będziemy dzielić się darem wspólnego czasu dla rodziny. Zostaną przygotowane gry i zabawy, konkursy oraz poczęstunek: grill, grochówka. Każdy uczestnik zostaje obdarowany upominkiem.
 
 • Koluszki – SKC w Szkole Podstawowej nr 2
Wolontariusze z SKC w ramach przygotowania do Dnia Dobra uczestniczyli w warsztatach: „Jak przygotować grę miejską”. Aby uczcić Dzień dobra przygotowali grę miejska dla społeczności szkoły. Finałem gry będzie rozwiązanie hasła głównego, które mówi o tym, jak dobrze jest być wolontariuszem i dzielić się dobrem z innymi. Na zakończenie zabawy wolontariusze SKC przygotują słodki poczęstunek dla uczestników zabawy.
 
 • Lutomiersk – PZC przy parafii MB Szkaplerznej oraz SKC ze Szkoły Podstawowej
Dzień Dobra odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia. W organizację dnia zaangażowani są wspólnie wolontariusze PZC oraz SKC. Przygotowane zostanie parafialne spotkanie na świeżym powietrzu. Będzie miało ono charakter międzypokoleniowy – międzypokoleniowe obdarowanie sobą nawzajem. Odbędą się zabawy sportowe i rozgrywki gier planszowych. Towarzyszyć temu będzie poczęstunek: kawa, herbata, napoje, ciasta, grill.Post
 
 • Łódź – PZC przy parafii Chrystusa Króla
Parafialny Dzień Dobra odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Będzie to spotkanie integracyjne dla podopiecznych parafialnego PZC oraz sympatyków wolontariatu parafialnego. Całość spotkania zorganizują wolontariusze PZC. Będzie to sposobność, by pokazać, że Wolontariat jest Darem i że każdy może zostać wolontariuszem. Spotkanie będzie nawiązywało do trzech sfer życia człowieka: obdarowani wiara (wspólna modlitwa), obdarowani ojczyzną (wspólny śpiew pieśni patriotycznych) oraz obdarowani sobą nawzajem (wspólna integracja). Całość uzupełnią konkursy, zabawy oraz losowanie darów na pożegnanie.
 
 • Łódź – PZC przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus oraz SKC z III LO
Parafialny Dzień Dobra odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia. Wolontariusze PZC oraz SKC w salach parafialnych przygotują kawiarenkę, do spotkania w której będą zaproszeni wszyscy wierni uczestniczący we mszach świętych podczas całej niedzieli oraz wszystkie wspólnoty spotykające się przy Sanktuarium. W kawiarence dostępna będzie kawa, herbata, napoje oraz słodkie wypieki przygotowane przez Wolontariuszy. Dochód zebrany podczas Dnia Dobra będzie darem ofiarowanym świetlicy dla dzieci Anielisko, która prowadzona jest przy parafii.
 
 • Ujazd – SKC w Przedszkolu Samorządowym
Przedszkolny Dzień dobra odbędzie się w piątek 12 kwietnia. Przedszkole będzie witać Rodziców, Dziadków, Przyjaciół Przedszkola serduszkami nawiązującymi do w/w obchodów. Przygotowana zostanie niespodzianka – podarunek dla przyjaciół ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Krasnoludek” im. Teresy Zając, działającej przy TPD – odział powiatowy w Tomaszowie Mazowieckim. Przygotowane zostaną odpowiednio dobrane teksty do głośnego czytania z zaproszonym gościem, po których przeprowadzone będą w każdej z grup wiekowych zajęcia dydaktyczne nt, dobra.
 
 • Piotrków Trybunalski – SKC w Szkole Podstawowej nr 10
Szkolny Dzień Dobra odbędzie się 12 kwietnia pod hasłem „Słodko obDARowani życzliwym słowem”.
Wolontariusze wspólnie przygotują cytaty z życzliwymi słowami i będą w tym dniu obdarowywać uczniów szkoły cytatem oraz słodkim upominkiem.
 
 • Sędziejowice – SKC
Szkolny Dzień Dobra odbędzie się w dniach poprzedzających 13 kwietnia. Wolontariusze SKC będą obdarowywać społeczność szkolną, pracowników instytucji oraz mieszkańców Sędziejowic ciasteczkami. W przygotowania słodkości na ten dzień, wolontariusze zaangażują swoje rodziny. Wspólnie w domach przygotują słodkie wypieki. Będzie to dar od rodzin dla społeczności szkoły i społeczności miejscowości. W organizację Dnia Dobra włączą się również sponsorzy, którzy podarują ciasteczka.
 
 • Tomaszów Mazowiecki – PZC przy parafii NMP Królowej Polski
Parafialny Dzień Dobra odbędzie się w sobotę 13 kwietnia. Będzie to rodzinny piknik parafialny. Hasłem przewodnim rodzinnego spotkania będzie: „ObDARowani sobą w Rodzinie” Odbędą się gry, zabawy i konkursy, mające na celu integracje rodzin, wspólne spędzenia czasu wolnego w atmosferze radości i zabawy. Różnorodnym aktywnościom na świeżym powietrzu towarzyszyć będzie poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy PZC oraz innych wspólnot parafialnych: kanapki, grill, ciasta, kawa, herbata.
 
 • Wiewiórczyn – SKC przy Szkole Podstawowej oraz PZC przy parafii
Parafialny i szkolny Dzień Dobra będzie trwał trzy dni:
Dzień pierwszy – piątek 12 kwietnia – w szkole, wykonanie wianków oraz kiermasz wiosenny, wspólny poczęstunek przy muzyce oraz spotkanie z ks. Proboszczem Krzysztofem Jałowieckim i Panią Dyrektor Moniką Dąbrowską.
Dzień drugi – sobota 13 kwietnia – OSP w Wiewiórczynie: wspólne pieczenie babeczek, ciast i rogalików z seniorami naszej parafii. W godzinach popołudniowych wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i ziemniaczków, śpiew i zabawy integracyjne. Pokaz sprzętu strażackiego i sposobu udzielania pierwszej pomocy.
Dzień trzeci – niedziela 14 kwietnia – Rozdawanie wypieków w kościele po Mszach Świętych i zakończenie Dnia Dobra o godz. 15.00 wspólną modlitwą i błogosławieństwem relikwiami św. Faustyny i św. Alberta.
 
 • Zgierz – SKC w Szkole Podstawowej nr 10
Szkolny Dzień Dobra odbędzie się w dniach poprzedzających 13 kwietnia. Wolontariusze pragną dobro rozsiewać poza teren szkoły. Działania odbędą się w schronisku dla zwierząt w Zgierzu Medor. Wolontariusze zorganizują zbiórkę karmy i pójdą z pieskami na spacer. Aby uwiecznić te chwile, odbędzie się sesja zdjęciowa, podczas której będzie można uwiecznić relację człowieka ze zwierzęciem.
Udostępnij
 
 
Skip to content