Droga Krzyżowa Ulicami Zgierza

Mieszkańcy Zgierza tłumnie wzięli udział w ulicznej modlitwie. Setki wiernych wyruszyło spod kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w stronę kościoła Matki Bożej Dobrej Rady.

Podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej w Zgierzu wierni przynieśli świece, a na każdej stacji inne osoby niosły krzyż, który prowadził zgromadzonych ulicami miasta.

 

Ekumeniczna Droga Krzyżowa w Zgierzu 2024

Wierni zebrali się przed kościołem pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz na placu Jana Pawła II, skąd o godzinie 21 w Wielki Piątek wyruszyła procesja.

Na każdej stacji krzyż niosły inne grupy osób. Zaczęli kapłani, później samorządowcy, krzyż nieśli również nauczyciele, młodzież, parafianie i rodzice z dziećmi.
Ekumeniczna droga krzyżowa to czas, w którym wierni mogą przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy. Wierni modlili się za rodziny i rozważali czternaście stacji drogi krzyżowej.
Licznie zgromadzeni wierni szli ulicą Długą do ulicy Mielczarskiego, gdzie na koniec otrzymali błogosławieństwo w kościele Matki Bożej Dobrej Rady.

Tradycja Ekumenicznej Drogi Krzyżowej rozpoczęła się w 2000 roku. Od tego momentu nieprzerwanie co roku w Wielki Piątek wierni maszerują ulicami miasta, aby przygotować się do Świąt Wielkiej Nocy.c375287e-1d13-446b-922a-d7f0f382f0a5

Skip to content