25 kwietnia kościół wspomina w liturgii Świętego Marka – dzień imienin kapłana parafii MBDR w Zgierzu

25 kwietnia kościół wspomina w liturgii Świętego Marka. Św. Marek Ewangelista jest autorem najstarszej i najkrótszej spośród ewangelii, Ewangelii św. Marka. Był towarzyszem św. Pawła, a później św. Piotra. Wiernie spisał głoszone przez św. Piotra nauki. Został umęczony ok. 68 roku. Jest świętym Kościoła katolickiego, anglikańskiego, ewangelickiego, prawosławnego i ormiańskiego. Nie należy on jednak do grona Dwunastu, ale pojawia się w Nowym Testamencie i można go śmiało nazwać apostołem Jezusa Chrystusa.
Święty Marek jest patronem jednego z naszych kapłanów w parafii Matki Boskiej Dobrej Rady w Zgierzu i z tej okazji w naszej parafii Mszę Świętą imieninową celebrowali wszyscy kapłani posługujący w naszej wspólnocie. 
W tym dniu na uroczystości nie mogło zabraknąć grup parafialnych, nad którymi Ks. Marek otacza swoją ojcowską opiekę. Z ich strony w imieniu swoim i innych wspólnot parafialnych popłynęły słowa wdzięczności za przewodnictwo duchowe, głoszone Słowo Boże, sprawowane Eucharystie, radość i pokój jaki przelewa w serca wiernych, a także życzenia radości płynącej ze Służby Panu, zdrowia i sił potrzebnych do codziennej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.
 
Skip to content