Z nadzieją w Nowy Rok Pański 2021

Mijający rok przyniósł całemu światu wielkie doświadczenie chorobą Covid-19 a nam katolikom zamieszkałym w kraju nad Wisłą, dodatkowo wielu bolesnych doświadczeń, profanowania kościołów i świętych wizerunków naszej wiary.

Za nami trudny rok. Ograniczenia dotyczące ilości wiernych w kościołach i dla bardzo wielu z nas brak dostępu do sakramentów, spowodował w naszym życiu niemalże całkowity przewrót. Dziś dziękujemy za wszystkie transmisje Mszy Świętych, które pomogły nam przeżyć nie tylko obchodzone święta, ale pozwoliły umocnić nasza codzienność. Wielu z nas doświadczyło choroby, ale też pożegnało swoich bliskich. To bardzo trudny rok.

Wciąż trwamy w oktawie Bożego Narodzenia, w której to radujemy się z narodzin Syna Bożego. Mijający rok dał nam też odrobinę radości. Przywołujemy wspomnienia rekolekcji międzydiecezjalnych, 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, jasnogórską pielgrzymkę oraz obchody 100-lecia Cudu nad Wisłą. Za nami rok mobilizacji przy urnach wyborczych i obrona naszych świątyń. Jednak najwięcej z minionego czasu, chyba każdy z nas poświecił na modlitwę.

Czcigodni Kapłani, Szanowni Państwo Prezesi z całymi Zarządami i wszyscy członkowie Akcji Katolickiej, wszystkim serdecznie dziękuję, za każde podjęte dzieło w tym wyjątkowo trudnym roku, a w szczególności za jedność w modlitwie. Z ufnością i nadzieją wejdźmy w Nowy Rok Pański 2021. Rok w czasie, którego pogłębimy znaczenie tajemnicy Eucharystii a za wskazaniem papieża Franciszka poświęcimy go rodzinie, ale też swoje miejsce niech znajdzie patron roku Św. Józef.

Wszystkim życzę zdrowia i powrotu do upragnionej „normalności” życia, niech Nowonarodzony błogosławi nam i naszej Ojczyźnie. Szczęśliwego Nowego Roku!

Króluj nam Chryste!

Urszula Furtak
prezes Akcji Katolickiej w Polsce

Skip to content