Nasze pielgrzymowanie

Akcja Katolicka z parafii św. Anny w Łodzi ze swoim duszpasterzem ks. Andrzejem Milczarkiem w dniach 6-15 września 2019 r. pielgrzymowała do sanktuariów w przepięknych miejscach.

Pierwszym miejscem było Narodowe Sanktuarium położone na historycznym wzgórzu Kahlenberg przypominające o roli Polski w dziejach Europy, w którym w 300. rocznicę zwycięskiej bitwy Jana II Sobieskiego nad Turkami modlił się Ojciec Św. Jan Paweł II. Po mszy św. podziwialiśmy panoramę Wiednia. Jadąc do Spiazzi położonego malowniczo w górach Baldo na wys. 774 m n.p.m. zwiedziliśmy Wiedeń i Innsbruck. W Sanktuarium Madonna Della Corona, które jest wtulone w skałę i otoczone koroną górskich wierzchołków modliliśmy się przed otaczaną szczególnym kultem 70 cm rzeźbą – Pietą z 1423 r. i przed którą w 1988 r. modlił się Ojciec Św. Jan Paweł II.

W Bergamo zwiedziliśmy Górne Miasto ze starówką i murami obronnymi.

Głównym celem naszej pielgrzymki było La Salette – Sanktuarium położone na wys. 1800 m n.p.m. we francuskich Alpach. Zasłynęło na świecie z objawień Matki Bożej Płaczącej, która w 1846 r. ukazała się dwojgu pastuszkom przekazując im ważne Orędzie.

W tym cudownym miejscu oprócz osobistych intencji, z jakimi jechaliśmy na pielgrzymkę, modliliśmy się za kościół łódzki i jego pasterzy z ks. Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem na czele, aby prowadził Kościół drogą jedności, miłości i pokoju.

Uczestniczyliśmy w nabożeństwach wieczornych, w procesjach z lampionami po dróżkach w kształcie litery M.

Wspólna modlitwa różańcowa, droga krzyżowa na tle pięknego krajobrazu górskiego pozostawiły w nas niezapomniane przeżycia.

W drodze powrotnej mieliśmy czas na relaks nad morzem i okazję do odbycia rejsu statkiem do Wenecji. W ostatnim dniu zwiedziliśmy Bratysławę. Pełni radości, ubogaceni duchowo wróciliśmy do naszych domów.

Anna Jaworowicz
Prezes POAK

Skip to content