XXII Pielgrzymka Rodzin

do Sanktuarium Św. Maksymiliana

 

27/05/2017

Członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli w XXII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Łódzkiej do Sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach (27 maja 2017). Uroczystą Mszę św. sprawował i przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański.

W słowie skierowanym do wiernych podkreślił, że święty Maksymilian poświęcił swoje życie, aby ratować rodzinę. Miał świadomość, że na Franciszka Gajowniczka czeka żona wraz z dziećmi.

Metropolita Gdański zwrócił uwagę na to, że mimo swojej bezapelacyjnej świętości i heroicznej postawy podczas II Wojny Światowej, jego sylwetka nie widnieje w muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Podobnie jak sylwetki kapłanów, którzy swoje życie oddali w Dachau. Natomiast o rotmistrzy Pileckim jest jedynie niewielka wzmianka.

Na zakończenie Ksiądz Arcybiskup zaapelował by to spotkanie uczyło nas odwagi, która jest nam i naszym rodzinom dziś potrzebna. Niech uczy nas wierności Jezusowi zawsze i wszędzie i niech przywołuje pamięć męczennika miłości z Oświęcimia.

Po homilii nastąpiło uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, do którego zaproszone były wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu. Jubilaci dodatkowo po błogosławieństwie końcowym otrzymali „Pamiątkę Jubileuszu – odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Przed błogosławieństwem została wręczona nagroda Maryi Matki Życia. W tym roku otrzymał ją ks. prałat Stanisław Kaniewski, który jest twórcą i wieloletnim dyrektorem Centrum Służby Rodzinie. Zawsze oddanym potrzebującym i zaangażowanym w obronę życia i pomoc zagrożonym rodzinom.

Celem Pielgrzymki jest modlitwa za rodziny Archidiecezji Łódzkiej. Jednym z jej elementów jest odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Organizatorem pielgrzymki jest duszpasterstwo rodzin.

Opracowała Marianna Strugińska

Źródło – Archidiecezja Łódzka