Ogólnopolski Koncert Pieśni Patriotycznych

W tym roku nasze wydarzenie patriotyczne przybrało nową formułę oraz odbędzie się w nowym miejscu na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nadal do tego patriotyczno-kulturalnego wydarzenia przyjmowane są zgłoszenia Wykonawców, którzy wezmą udział w koncercie, przekazywane przez Diecezjalne Instytuty akcji Katolickiej. W załączniku przesyłam regulamin, który wyjaśni szczegóły.

Czekamy z wielką radością na Państwa delegatów z Diecezji, którzy włączą się w wielkie patriotyczne śpiewanie. Bardzo proszę o wytypowanie delegatów i przesłanie drogą e-mailową: akwpl@ak.org.pl lub listownie na adres biura: (Akcja Katolicka w Polsce, ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa) kartę zgłoszenia (wzór w załączniku).

Zgłoszenia będziemy przyjmować do 30 września, decyduje kolejność zgłoszeń. Będzie nam miło przyjąć Państwa i zaprosić na wspólną Msze Św. w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Warszawskiej Św. Jana oraz zaprosić na drobny ciepły poczęstunek i wspólny koncert.

Inicjatywa współorganizowana jest z Zamkiem Królewskim, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z wnioskiem o objęcie patronatem honorowym podobnie jak w latach poprzednich wystąpiono do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, a o objęcie patronatem medialnym wystąpiono do TVP oraz KAI.

Wychowanie patriotyczne należy do ważnych zadań podejmowanych przez Akcję Katolicką w Polsce. Od kilkunastu lat jesteśmy organizatorami przeglądów, konkursów i wieczorów pieśni patriotycznej w wielu parafiach i w diecezjach. Od sześciu lat organizowano Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej w Krakowie.

Do 15 października br. opublikujemy na stronie internetowej www.ak.org.pl listę Wykonawców wraz z repertuarem.

Ufając, że podejmowana inicjatywa patriotyczna będzie owocowała przez kolejne pokolenia, z radością oczekujemy na to niewątpliwie piękne i wielkie wydarzenie.

Pozdrawiam

Magdalena Zakroczymska

Biuro Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

______________________________

ZAŁĄCZNIKI:

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

gallery/okpp 2016 plakat

Witam serdecznie Szanownych Państwa Prezesów Diecezjalnych Instytutów Akcji Katolickiej,

 

Jest mi bardzo miło przywitać się z Państwem po okresie wakacyjnym i zaprosić do dalszej współpracy z Biurem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

Chciałam przekazać Państwu zaproszenie ze szczegółową informacją o Ogólnopolskim Koncercie Pieśni Patriotycznych “Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbędzie się w niedzielę 13.11.2016 r.