II Zgierski Festiwal Piosenki Religijnej

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi i Jego Matce”


15/10/2017
Już po raz drugi w dniach 14-15 października, w parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, odbył się Zgierski Festiwal Piosenki Religijnej „Otwórzcie drzwi Chrystusowi i Jego Matce”.
W sobotnich eliminacjach udział wzięli: soliści, zespoły wokalne oraz wokalno-instrumentalne. Koncert laureatów połączony z wręczeniem nagród odbył się w niedzielne popołudnie, a udział w nim wzięli uczestnicy konkursu, ich rodziny, a także zaproszeni goście, wśród których obecny był ks. bp Ireneusz Pękalski, który objął to wydarzenie artystyczną swoim patronatem.
-Dzisiejszy dzień, został wybrany nie przypadkowo na finał tego Festiwalu, gdyż to właśnie dziś w Kościele Polskim obchodzimy kolejny Dzień Papieski, w którym wspominamy nie tylko osobę, ale i wielkie dzieło Polskiego Papieża. – mówił bp Pękalski. Pamiętamy dobrze, że Jan Paweł II zwracając się do młodych, często mówił im, by nie zadawali się przeciętnością, ale rozwijali swoje talenty i dary, które otrzymali od Pana Boga. – zauważył. Ksiądz biskup pogratulował finalistom oraz życzył im dalszych sukcesów w śpiewie na Bożą chwałę.
Jury w składzie ks. Piotr Przybysz (absolwent Międzywydziałowego Instytutu Muzyki Kościelnej w Krakowie), Sylwia Wach–Walkiewicz (pedagog państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu) oraz Witold Świątczak (muzyk dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu) przyznało nagrody w dwóch kategoriach: soliści i zespoły.
Wśród nagrodzonych znaleźli się:
Kategoria soliści: Wyróżnienie: Róża Wasiak, Zofia Kamińska, Agata Ciesielska, Malwina Ciesielska, Weronika Andrzejczak. I miejsce: Katarzyna Piórkowska i Eliza Gabryelczak II miejsce: Joanna Pawłowska i Aleksandra Wasiak III miejsce: Nadia reguła
Kategoria zespoły:
Wyróżnienie: Zespół POLY – Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej, Duet Tosia i Zuzia I miejsce: Zespół Wokalno-Instrumentalny Szkoły Podstawowej nr 6 w Zgierzu II miejsce: Kameralny Zespół Wokalny Cantabile z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zgierzu III miejsce: Duet Wiktoria i Maciek
Organizatorzy podziękowali wszystkim za udział w tegorocznym Festiwalu i zachęcili, aby – wykonawcy i ich instruktorzy kontynuowali podjęta pracę, która pozwoli stać się im lepszymi artystami. Zaprosili także do udziału w kolejnym Festiwalu już za rok.
W tegorocznych eliminacjach wzięło udział blisko 30 wykonawców z Archidiecezji Łódzkiej oraz Diecezji Łowickiej.

Źródło: archidiecezja.lodz.pl